Doğuştan meme ucu (areola) rengi olmayan, renk tonunda eşitsizlik ya da asimetriği olan kişilere uygulanan işlemdir. Bunun dışında geçirdiği göğüs ameliyatlarından kaynaklı yine areolada meydana gelen hasar, renk kaybı gibi yaşanan olumsuzlukları kapatmaya yardımcı olmaktadır. Özellikle meme kanseri olmuş/geçirmiş hastalara 3D areola simülasyonu doktor onayı ile uygulanır. (Salonumuz tarafından kanser hastalarına uygulanan areo uygulaması ücretsizdir.) Cerrah tarafından meme ucu oluşturulmuş hastalara da rahatlıkla uygulanabilir. Areola simülasyonu meme cerrahisinden en erken 9-12 ay sonra doktorunun izni ile yapılabilir. Ön görüşme önerilebilir. Kullanım süresi 2-3 yıldır. Havuz, deniz, güneş, antibiyotik ilaç kullanımı kalıcılığa etken faktörlerin başında gelmektedir.

Meme ucu kamuflaj işlem süresi bölgeye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

İşlem sonrasında dikkat edilmesi gerekenler;

  • Oluşan şişlikler için buz, şok gibi uygulamalardan kaçınılmalıdır.
  • Rengin tamamen yüzeye oturması için ön görülen süre 1-1,5 aydır. Sonrasında gerekirse rötuş yapılabilir.
  • Uygulama yapılan bölgeye ilk 3 gün su değdirilmemelidir.
  • İlk 4-10 gün arasında oluşan kabuklanma soyulmamalı ve herhangi bir krem sürülmemelidir. İyileşme süreci kişiden kişiye farklılık gösterebilir.
  • En az 1 ay içerisinde deniz, havuz, sauna, hamam, buhar banyosu, solaryum gibi cilt gözeneklerini etkileyen etkenlerden kaçınılmalıdır.