Doğal kirpik üzerinde yapılan; vitamin, keratin ve pigment yüklemesi ile kirpiği dolgunlaştırma ve kıvırma işlemidir. Bu işlem sayesinde; belli bir süre kendi kirpikleriniz daha hacimli ve daha kıvrık bir görüntüye sahip olacaktır. Kirpikleri güçsüz ve düz olup doğal bir görüntü isteyen kişiler için uygundur. İşlemin yapım aşamalarına gelirsek ilk olarak kirpikte olabilecek maskara, eyeliner vb. kozmetik ürünler temizlenir. Gözaltına koruyucu bir ped konularak işleme başlanır. Kirpikler, boyutuna (S, M, L) uygun silikon pede microblus fırça ve yapıştırıcı yardımıyla sarılır. Yine fırça yardımıyla 1. Solüsyon olan perma solüsyonu sürülerek 15-20 dakika bekletilir. Ardından 2. Solüsyon olan sabitleme solüsyonu yine aynı şekilde 15-20 dakika bekletilir. En son 3. Solüsyon olan besleyici solüsyon sürülerek pedler çıkartılır. Kişinin isteğine göre kirpik boyası ile de bitirişi yapabilirsiniz.

Kirpik lifting işlemi ortalama 1 saat sürmektedir.

Kirpik Liftingi ile merak edilen en önemli sorulardan biri de “Kendi kirpiklerime zarar verir mi?” sorusunun cevabı ise “Kirpik Liftingi kendi kirpiklerinize herhangi bir zarar vermez”.

Sağlıklı bir insanda her 3 ayda bir kirpikler dökülerek kendini yeniler. Eğer siz işlem yaptırdıktan sonra bir dökülme olmuş ise bu vücutta bulunan kılların doğal yenilenme sürecidir.