Dipliner Uygulama

Kirpik diplerine uygulanan kalıcı makyajdır. Dipliner olarak da bilinir. Gözlerinizi ön plana çıkarmak, büyütmek ve daha canlı bir ifade için kalıcı kirpik renklendirmesini tercih edebilirsiniz. Eyeliner ile karıştırılmamalıdır. Çünkü görüntü olarak eyelinera nazaran daha doğal bir görüntü elde edilir. Kadın, erkek dahil herkese uygundur. Hem alt hem üst kirpik diplerine de uygulama yapılabilmektedir. İşlem, öncesinde yapılan modelleme sizin ve uzmanınızın onayından geçtikten sonra başlanır. Göz çevresi ödeme çok müsait bir alan olduğundan işlem sonrasında da 24 saat ödeme bağlı şişlik görünebilir. Korkulacak bir durum değil aksine vücudunuzun doğal tepkisidir. Günlük hayatınızda kozmetik ürününüz ile eyeliner yapmak isterseniz rahatlıkla; kuyruk ekleyebilir ya da kalınlaştırılabilirsiniz. Kalıcı makyajın kullanım süresi 1 yıldır. Havuz, deniz, güneş, antibiyotik ilaç kullanımı kalıcılığa etken faktörlerin başında gelmektedir.

Kalıcı kirpik dibi renklendirme işlemi ortalama 40 dakika sürmektedir.

İşlem sonrasında dikkat edilmesi gerekenler;

  • Oluşan şişlikler için buz, şok gibi uygulamalardan kaçınılmalıdır.
  • Rengin tamamen yüzeye oturması için ön görülen süre 1-1,5 aydır. Sonrasında gerekirse rötuş yapılabilir.
  • Uygulama yapılan bölgeye ilk 3 gün su değdirilmemelidir.
  • İlk 4-10 gün arasında oluşan kabuklanma soyulmamalı ve herhangi bir krem sürülmemelidir. İyileşme süreci kişiden kişiye farklılık gösterebilir.
  • En az 1 ay içerisinde deniz, havuz, sauna, hamam, buhar banyosu, solaryum gibi cilt gözeneklerini etkileyen etkenlerden kaçınılmalıdır.