Kalıcı makyaj cihazı kullanılarak kıl efekti verilen kaş çizimidir. Mikropigmentasyon işlemi steril ve tek kullanımlık mikro iğnelerin kullanımı ile gerçekleştirilir. 3D kıl tekniği her cilde uygulanmamalıdır. Özellikle normal, kuru ve karma ciltlere doğru uygulandığında istenilen sonucu verir. Aksi takdirde gözenekli ve yağlı ciltlerden işlem sonrası renk atımı çok çabuk gerçekleşmekte ve dokunun altında kıl çizimlerinde dağılma meydana gelebilir. Renk seçimine gelirsek; kişinin kendi kıl renginde ya da yakın tonunda kullanarak istenilen doğallık sağlanır. Kalıcı makyajın kullanım süresi 1-2 yıl arasındadır. Havuz, deniz, güneş, antibiyotik ilaç kullanımı kalıcılığa etken faktörlerin başında gelmektedir.

3D kıl tekniği kaş işlemi ortalama 1,5-2 saat sürmektedir.

3D Kıl Tekniği

İşlem sonrasında dikkat edilmesi gerekenler;

  • Uygulama yapıldıktan birkaç saat içerisinde şişme, kızarma gibi reaksiyonlar görülebilir. Buz, krem vb. müdahalelerden kaçınılmalıdır.
  • Uygulama yapılan bölgeye ilk 3 gün su değdirilmemelidir.
  • İlk 4-10 gün arasında oluşan kabuklanma soyulmamalı ve herhangi bir krem sürülmemelidir. İyileşme süreci kişiden kişiye farklılık gösterebilir.
  • En az 1 ay içerisinde deniz, havuz, sauna, hamam, buhar banyosu, solaryum gibi cilt gözeneklerini etkileyen etkenlerden kaçınılmalıdır.
  • Kaşınızın işlemden sonra gündelik hayatınıza dönüşü 5-7 gün arasında değişmektedir.
  • Rötuş gerektiği takdirde yeterli bir zaman geçmesi gerekmekte. Yaşa göre; 25 yaşına kadar olan kişilerde 21 gün, 26-45 yaşındaki kişilerde 30 gün, 46 yaş üstü ve menopoz dönemindeki kişilerde ise 45 gündür.